Poznaj swojego dietetyka i umów się na konsultację!

Witaj! Nazywam się Anna Mojak, mam 38 lat. Jestem dietetykiem i chemikiem.

Specjalizuję się w dietach eliminacyjnych, dlatego na moim blogu znajdziesz przepisy roślinne i bez glutenu. W sieci funkcjonuję jako vitaminove (www.vitaminove.com) oraz dietove (www.dietove.pl). Stosuję u pacjentów w zależności od tolerancji diety hiperodżywcze i przeciwzapalne. Jako dietetyk będę Ci służyć pomocą gdy będziesz borykać się z:

  • przewlekłą chorobą nerek (PChN) (wraz z towarzyszącą jej dyslipidemią, cukrzycą, nadciśnieniem i otyłością)
  • wszelaką nadwrażliwością pokarmową obejmującą nietolerancje (histaminy, laktozy), alergie IgE-zależne i nadwrażliwości IgG zależne, nazywane potocznie nietolerancjami
  • zaburzeniami homeostazy mikrobioty jelitowej i jelitem przesiąkliwym („leaky gut”) – SIBO, IBS
  • chorobami autoimmunologicznymi (Celiakia, Choroba Duhringa (dermatitis Herpetiformis), RZS, Zespół Sjogrena, Hashimoto, Toczeń, Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego, Choroba Leśniowskiego-Crohna i inne w wyniku permanentnego stanu zapalnego

Pomogę Ci również zbilansować jadłospis fleksitariański, pescatariański, wegetariański, laktowegetariański, laktoowowegetariański czy nawet wegański.

Przeanalizuję Twoje wyniki badań, napiszę Ci zalecenia żywieniowe, nauczę Cię czytać etykiety, dopasuję suplementację do stanu Twojego organizmu oraz skonsultuję to z Twoim lekarzem jeśli wyrazisz taką potrzebę! Oczywiście jeśli będziesz zainteresowany to „skroję Twoją dietę na miarę”, tak aby była dopasowana do potrzeb Twojego organizmu! Masz stały dostęp do moich autorskich przepisów na www.vitaminove.com.

Na co dzień jestem po prostu żoną i matką dwójki wyrośniętych dzieci. W 2008 roku ukończyłam studia w zakresie nauk chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, a w 2023 roku ukończyłam studia w zakresie dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego.

Moja droga nie jest usłana różami! W 2005 roku zdiagnozowano u mnie zespół autoimmunologiczny. Choroby autoimmunologiczne lubią występować w towarzystwie, także do Pierwotnego Zespołu Sjogrena (PSS) dostałam w prezencie Hashimoto w eutyreozie, toczeń z zajęciem nerek wyindukowany lekami oraz skórną postać nadwrażliwości na produkty glutenowe oraz nabiałowe. Choroby autoimmunologiczne są nieuleczalne, ale można osiągnąć stan remisji! Dieta jest w tym bardzo…ale to bardzo pomocna! Właściwe praktyki żywieniowe pozwalają na zmniejszenie odpowiedzi immunologicznej!

W pewnym etapie mojego życia stałam się tak chora i słaba, że nie mogłam wyjść z łóżka! Postanowiłam zawalczyć nie tylko o siebie, ale i o tych, którzy mnie potrzebują. Z potrzeby zrodziła się nowa pasja i styl życia, które poprowadziły mnie do ukończenia kolejnych studiów. Oczywiście wykorzystałam pożywienie i jego potężną moc uzdrawiania.

Z moim doświadczeniem związanym ze studiowaniem chemii i dietetyki oraz zaciętością do walki i powstawania jak feniks z popiołów, byłam w stanie połączyć te dwie dziedziny w program naprawy życia poprzez polepszenie funkcjonowania, a także odczucia remisji choroby. I choć do bólu i zmęczenia można się przyzwyczaić, to wiedz, że można to po prostu ulepszyć!

„Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” – Hipokrates.

Zawód dietetyka traktuję jako wiodący w swojej karierze zawodowej, jestem typową pasjonatką, stale się dokształcam, uczestniczę w konferencjach naukowych na skalę kraju i zdobywam certyfikaty. Moimi szczególnymi zainteresowaniami są mikrobiota jelitowa i immunologia, co przekłada się na rozumienie stwierdzenia, że

„Zdrowie zaczyna się w jelitach”.

Jako dietetyk osobisty pomagam ludziom – szczególnie tym chorym nieuleczalnie, polepszyć ich komfort życia poprzez pomoc we wprowadzeniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Ze wszystkich dostępnych sposobów na leczenie wybrałam to co najlepsze i połączyłam w nowy styl życia! Od 2019 roku prowadzę bloga żywieniowego z przepisami pod adresem www.vitaminove.com. Od 2022 roku również poradnię dietetyczną pod adresem

www.dietove.pl.

Byłam weganką przez 4 lata, jednak studia dietetyczne nauczyły mnie pokory, toteż dzisiaj jestem pescatarianką bo w mojej diecie zagościły ryby! Nie ma diety idealnej i uniwersalnej bo każdy z nas jest inny! Tobie również mogę pomóc dobrać właściwy plan żywieniowy i wcale nie musi on być restrykcyjną zniechęcającą dietą, która jest karą.

„To, co dla jednego jest pożywieniem, dla drugiego jest trucizną” – Lukrecjusz.

Serdecznie zapraszam Cię do konsultacji ze mną!

Pomogę Ci poprawić jakość Twojego życia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *