LEKCJE CHEMII

Witam serdecznie!

Nazywam się Anna Mojak, w 2008 roku ukończyłam studia chemiczne na Uniwersytecie Wrocławskim, a w 2020 rozpoczęłam studia dietetyczne na Uniwersytecie Opolskim. Z chemią zatem jestem za Pan brat, nie tylko na poziomie podstawowym, ale i szerzej.

Potrafię wyjaśnić raz, a dobrze – można powiedzieć, że na całe życie. Osoby, które uczę/uczyłam – a są wśród nich nawet koleżanki ze studiów -mówią o mnie, że nikt nigdy im tego lepiej nie wytłumaczył. Sama przygotowuję prezentacje multimedialne dotyczące części teoretycznej oraz graficzną oprawę zadań praktycznych.

Udzielam doraźnych lekcji z dowolnie wybranego działu chemii (online lub stacjonarnie) lub prowadzę program nauczania regularnego od podstaw bazując na książkach zalecanych przez MEN oraz zbiorach zadań.

W programie „Chemia od podstaw” lekcja odbywa się w taki sposób, że najpierw sprawdzam ile uczeń potrafi, a ucząc się nowego materiału przy okazji powtarzamy to co było na poprzednich spotkaniach. Zatem pierwsza część może obejmować krótki wstęp teoretyczny w krokach dostosowanych do uczącego się. Jak w każdej nauce to bywa, pewnych rzeczy należy się nauczyć jak tabliczki mnożenia w matematyce – na pamięć. Jeżeli braki są duże, zadaję zadania do domu, aby uczeń opanował podstawy typu: symbole pierwiastków z okresów przynajmniej 1-4 w tablicy Mendelejewa, ogólne zasady wyznaczania stopni utlenienia, podstawowe wzory kwasów i zasad. Uczę jak czytać i korzystać z układu okresowego, a także budowy atomu, rozumienia konfiguracji elektronowej i podpowłok, aby łatwiej było rozumieć „tworzenie wiązań chemicznych” w związkach. W zakres nauki wchodzą także zadania rachunkowe, które są bardzo ważnym działem chemii roztworów.

Aktualnie uczę chemii (nieorganicznej) swoją córkę w siódmej klasie, zatem jeśli znajdą się osoby chętne na stałą i regularną stacjonarną naukę w tym zakresie, to mogę zaprosić do nauki 4 osoby z okolic Brzegu i okolic. Chcę utworzyć  jeszcze dwie popołudniowe grupy po 2 osoby jeden raz w tygodniu po 1,5 godziny – 45minut nauki+ 15 minut przerwy + 45 minut nauki (piątki ani weekendy nie wchodzą w grę). Koszt 1,5h lekcji w grupie dwuosobowej wynosi X zł od osoby. Zapewniam miejsce do nauki we własnym biurze w Brzegu, ewentualnie możliwy jest dojazd po wcześniejszym ustaleniu. Zachęcam do kontaktu poprzez mój adres e-mail podany w zakładce kontakt.